O serwisie Żeglarze.net

Żeglarze.net to portal dla żeglarzy, motorowodniaków, dla wszystkich ludzi związanych z wodą, wiatrem i morzem. Motywem przewodnim portalu jest integracja środowiska żeglarskiego oraz stworzenie platformy wymiany doświadczeń, opinii, poglądów na tematy związane ze sportami wodnymi.

Jest to miejsce, w którym może stworzyć własny profil żeglarski, prezentując m.in. posiadane uprawnienia, odbyte rejsy czy przynależność klubową.

W portalu:
 • możesz spotkać znajomych z tawerny i z rejsu, porozmawiać z nimi, zaprosić do znajomości,
 • podzielisz się zdjęciami z rejsu, wrażeniami z imprez, skomentujesz artykuły innych,
 • wymienisz się doświadczeniami tworząc dział WIEDZA i korzystając z informacji zamieszczonych przez innych,
 • założysz profil swojej firmy, organizacji lub klubu i znajdziesz brakującą osobę na imprezę lub rejs,
 • kupisz i sprzedasz dzięki ogłoszeniom w dziale MARKET

WIEDZA

Jednym z naszych celów jest stworzenie, w oparciu o wiedzę i doświadczenie naszych użytkowników, rozległej bazy wiedzy. Chcielibyśmy aby gromadzone w portalu materiały miały dużą wartość merytoryczną. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniem zarówno morskim jak i śródlądowym. Wpisy nie muszą być długie, wystarczy kilka zdań na ciekawy temat. Zachęcamy do zadawania pytań i do komentowania wypowiedzi innych użytkowników.

Poniżej przedstawiamy zwięzły opis poszczególnych kategorii.

 1. Szkolenie żeglarskie

  Kategoria ta przeznaczona jest dla materiałów dotyczące szkoleń żeglarskich, motorowodnych i specjalistycznych - jak np. SRC. Są to programy szkolenia, pomoce naukowe, przykłady dydaktyczne w formie pisanej, graficznej i wideo, skrypty, omówienia wybranych problemów czy porady instruktorów.

 2. Relacje z rejsów

  Relacje z pierwszej ręki, dzięki wszechobecnemu Internetowi często prosto z pomostu lub z kei. Informacje o odwiedzonych portach i okolicznych atrakcjach, warunkach pogodowych, spotkanych po drodze jachtach.

 3. Jachty

  W tej kategorii znajdują się opisy poszczególnych jednostek lub konstrukcji. Dane techniczne, informacje o armatorach, odbytych rejsach, źródła bibliograficzne. Historie pisane przez życie, wspomnienia załogantów, itp materiały.

 4. Wydarzenia

  Informacje o przyszłych lub minionych wydarzeniach ważnych dla żeglarskiej społeczności. Targi, konferencje, zjazdy, sympozja, sejmiki OZŻtowskie, posiedzenia sejmowych komisji sportu. Suche fakty oraz relacje uczestników.

 5. Wszystko o czarterach

  W tym dziale dzielimy się doświadczeniami z czarterów z wód polskich i zagranicznych.

 6. Świat wielkich żagli

  Dział poświęcony jest żaglowcom współczesnym i tym, których czas już przeminął.

 7. Regaty, regaty

  Coś dla sportowców, lubiących rywalizację szybkie pływanie. Informacje o regatach, porady taktyczne, omówienia strategii regatowych.

 8. Sporty motorowodne

  Jachty motorowe dostarczają niemniej emocji niż żaglowe. W tym dziale dzielimy się wiedzą związaną z przemieszczaniem się po wodzie przy pomocy koni mechanicznych niż siły wiatru.

 9. Morze

  Tytuł mówi wszystko. Wszystko co związane jest z żeglarstwem morskim. Praktyczne porady, opisy ciekawych sytuacji, morskie opowieści…

 10. Kambuz

  Coś dla amatorów morskiej kuchni. Przepisy na smaczne posiłki, domowe patenty na utrzymanie porządku w kambuzie, podpowiedzi jak sprawić by kuk był ulubionym członkiem załogi.

 11. Historia żeglarstwa

  Opowieści o żaglowcach z drewna i ludziach ze stali. Ważne postaci, ciekawe historie, początki żeglarskiego obyczaju.

 12. Wodna moda

  Ta kategoria poświęcona jest nie tylko wymianie informacji, jaki krój bikini będzie królował w najbliższym sezonie w Mikołajkach, Sopocie czy w Międzyzdrojach, ale - przede wszystkim - wymianie doświadczeń nt. żeglarskiej garderoby. Równie chętnie co o propozycjach znanych producentów dowiemy się o domowych sposobach na zapewnienie suchych i ciepłych wacht.

 13. Porady (w tym Patenty i gadżety)

  Wszystko, co nie trafiło do innych kategorii, a co może przydać się kolegom - i koleżankom - żeglarzom.

ŻEGLARZE

Jego rola jest oczywista. Lista zarejestrowanych użytkowników Portalu, z wyszczególnieniem osób, które samodzielnie prowadzą jachty. Jeśli szukasz skip pera lub dawno niewidzianych znajomych z rejsu, to dobrze trafiłeś. Dzięki tworzonym przez użytkowników profilom sprawdzisz ich doświadczenie, obejrzyj zdjęcia z ciekawych rejsów i po prostu dowiesz się więcej o innych miłośnikach żeglarstwa.

GRUPY

Grupy ułatwiają współpracę i kontakt użytkownikom portalu. Stworzenie własnej GRUPY może pomóc w promocji firm, miast czy klubów lub pomóc w koordynacji działań OZŻ-tów, teamów regatowych czy po prostu „grup zainteresowań”.

MARKET

Kupię lub sprzedam, wynajmę, wykonam… Swoje oferty mogą wystawiać zarówno użytkownicy indywidualni jak i osoby lub firmy prowadzące działalność gospodarczą. Szczególnie godne uwagi oferty mają szansę trafić do działu „Polecane”.

KALENDARIUM

Kalendarium to baza nadchodzących wydarzeń związanych z żeglarstwem: targi, koncerty, konferencje. Jeśli organizujesz jakąś imprezę lub wiesz o czymś, co może zainteresować innych – podziel się z nami tą wiedzą! Informacja o najbliższym wydarzeniu wyświetlana jest także na głównej stronie portalu.

WIDEOTEKA

Znajdują się tu filmy, których wspólnym mianownikiem jest woda, pasja, emocje. Zachęcamy do wrzucania własnych materiałów lub linkowania do filmów już opublikowanych w sieci.


Copyright © 2008-2011 Żeglarze.net
O serwisie Regulamin Polityka prywatności Bannery Kontakt