Żeglarz jachtowy

Dodana przez Karolina Zielińska, 28/01/2009 16:40

.: W skrócie
Kurs żeglarski umożliwiający zdobycie podstawowego patentu żeglarskiego: żeglarza jachtowego. Jest to szkolenie żeglarskie praktyczne i teoretyczne realizowane według programu szkolenia PZŻ (Polskiego Związku Żeglarskiego). Zakończone jest egzaminem przeprowadzanym zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi PZŻ. Wszystkie nasze kursy zgłoszone są do Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Żeglarskiego (WOZŻ), a ich kadrę stanowią wyłącznie wykwalifikowani instruktorzy PZŻ.

Tryb:

weekendowy

Opis:

.: Program
Kurs składa się z 11 dni zajęć praktycznych na jachtach (w soboty i niedziele oraz dni wolne) oraz 7 wykładów (w tygodniu w Warszawie i w trakcie zajęć praktycznych). Szkolenie jest prowadzone na jachtach otwarto-pokładowych typu Omega oraz na jachtach kabinowych typu Tango 730 S z silnikami Mercury 4 KM.

.: Wykłady
Wykłady odbywać się będą w Warszawie, w małej sali wykładowej w biurze TRAWERS, ul. Mickiewicza 54 lok. 10b, we wtorki i piątki w godzinach 1800 - 2100 (niektóre wykłady będą prowadzone w przerwie pływań nad Zalewem Zegrzyńskim). Obecność na wykładach nie jest obowiązkowa. W przypadku nieobecności wiedzę będzie trzeba uzupełnić samodzielnie z podręcznika lub skorzystać z pomocy instruktorów. Zalecamy podręcznik autorstwa Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego pt. „Żeglarz i sternik jachtowy” - te oraz inne książki są do nabycia w naszym biurze.

.: Zajęcia praktyczne
Część praktyczna kursu prowadzona będzie nad Zalewem Zegrzyńskim, przystań WTW w Zegrzu Południowym (dojazd). Zajęcia rozpoczynają się o godz. 0900, zbiórka na grobli przy pomoście G (przy nim cumują nasze jachty). Zajęcia planowo kończymy ok. godz. 1800. W ciągu dnia planowana jest przerwa na obiad (ok. 1 godziny).

Termin:

29.08 - 04.10.2009

Cena:

650 (ulgowa 600)

Miejsce:

Zegrze Południowe, Warszawa

Cena zawiera:

.: Cena zawiera
Realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne), ubezpieczenie NNW, dostęp do materiałów szkoleniowych TRAWERS.

.: Cena nie zawiera
Opłat za egzamin i wystawienie patentu żeglarskiego oraz ew. książeczki żeglarskiej. Opłat za parking na terenie przystani. Zakwaterowania, wyżywienia, transportu. Opłaty za uzupełniający kurs motorowodny na patent sternika motorowodnego (dla chętnych).

Informacje dodatkowe:

.: Rzeczy, które zalecamy zabrać
Na zajęcia praktyczne: ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak: kurtka i spodnie), rękawiczki (najlepiej żeglarskie z obciętymi palcami), obuwie na miękkiej podeszwie, nakrycie głowy, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne. Dla osób zostających na noc - śpiwór.
Na zajęcia teoretyczne: notatnik (spory :), długopis, kolorowe długopisy/flamastry/kredki (czarny, czerwony, zielony, niebieski, żółty).

.: Wymagania egzaminacyjne
Ukończone 12 lat (najpóźniej w dniu egzaminu), znajomość własnego numeru PESEL, zaświadczenie zawierające orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania żeglarstwa (na specjalnym druku), zaświadczenie o ukończeniu szkolenia na stopień żeglarza jachtowego (wystawione przez KWŻ kursu), dla niepełnoletnich dodatkowo - pisemna zgoda rodziców na uprawianie żeglarstwa i oświadczenie rodziców o umiejętności pływania (na specjalnym druku). Wniesienie opłaty za egzamin, po zdanym egzaminie wniesienie opłaty za wydanie patentu + 1 zdjęcie do patentu. Więcej informacji w zakładce Egzaminy żeglarskie.

Organizator:

Szkoła Żeglarstwa TRAWERS

Kontakt:

www.trawers.org
biuro@trawers.org
tel./fax. (22) 833-16-21, 509-22-84-84


Kategorie ofertCopyright © 2008-2011 Żeglarze.net
O serwisie Regulamin Polityka prywatności Bannery Kontakt